Виконуючи обласну цільову соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року, 28 листопада поточного року завідувач відділу українознавства КВЗО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко взяв участь та виступив на 23 Всеукраїнській науково-практичній конференції «Збереження національної ідеї та національної самосвідомості українського народу в контексті історичних подій 20-21 століть».
Захід проходив у двох режимах: офлайн та онлайн, пленарному та секційному. У дистанційній трансляції взяли участь представники 38 освітніх закладів Хмельниччини та України.
Розпочали захід вшануванням хвилиною мовчання полеглих пасіонаріїв України під час російсько-української війни 2014-2024 років.
Були розглянуті та обговорені наступні питання:
- Україна у першій половині ХХ століття: історичний контекст, події та постаті;
- Соціально-економічний, політичний та культурно-освітній розвиток України у 20-на початку 21 століть;
- мужність, стійкість, героїзм і звитяга українського народу та Збройних Сил України.
Слухачам була надана широка та багатостороння інформація щодо історичних подій творення української держави, боротьби за її самостійність та ходу російсько-української війни 2014-2024 років, її пасіонарних постатей та подій.
У своєму виступі Володимир Лазаренко акцентував увагу присутніх на життєвому та суспільно-політичному шляху пасіонарного українця Миколи Міхновського, його праці «Самостійна Україна» - своєрідного українського кодексу честі яка надихає українців на розуміння того, що Їхнім основним завданням у сучасних умовах є усвідомлення того, що нашою фортецею духу є пасіонарний зв'язок між поколіннями, їх єдність, впровадження національної ідеї, збереження ідентичності та недопущення помилок історичного минулого. Ці ідеї підтверджувались поезією та творами українських авторів.
Учасникам конференції на обговорення була презентована книга доктора історичних наук, доцента Світлани Маркової «Погляд з 21 століття: Хмельниччина напередодні та в роки голодомору-геноциду 1932-1933 років».
Обговорено низку інших питань сучасного історичного процесу в Україні та на завершення заходу зроблено колективну світлину на пам'ять.
Підготувала: Олена Зеленько