VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

ВІННИЧЧИНА: МИНУЛЕ ТА СЬОГОДЕННЯ

Виконуючи обласну цільову комплексну соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року, 8 листопада поточного року завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко взяв участь у 36 Вінницькій всеукраїнській науковій історико-краєзнавчій конференції.

Захід проходив у приміщенні Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, факультет історії і міжнародних відносин якого був ініціатором її проведення.

Конференція проходила у режимах: офлайн і онлайн, пленарному та секційному засіданнях.

У ній взяли участь 130 учасників, серед яких доктори, кандидати наук, аспіранти, учителі освітніх закладів, працівники Першого міжрегіонального територіального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах та підвідомчих установах Українського інституту національної пам’яті, обласного краєзнавчого музею, Державного архіву Вінницької області, краєзнавці, представники ЗМІ та громадськості Вінниччини.

Конференцію розпочали виконанням Гімну України та вшануванням полеглих за незалежність, територіальну цілісність, соборність та суверенітет України.

У роботі конференції взяли участь та виступили проректор з наукової роботи Вінницького державного університету імені Михайла Коцюбинського Алла Коломієць та заступник директора Департаменту гуманітарної політики-начальник управління освіти і науки Вінницької обласної військової адміністрації Тетяна Каменщук.

Були розглянуті та обговорені наступні питання:

- меморіалізація сучасної російсько-української війни;

- книга Пам’яті полеглих за Україну;

- Спогади З.Грохольського як джерело дослідження Української революції 1917-1921 років;

- ідеологічний супровід репресивної радянської політики на Вінниччині в 1930-х роках;

- художня промислова кооперація Вінниччини повоєнної доби (1944-1949рр.);

Під час конференції відбулися презентації та анонси наукових видань Вінницького державного архіву, музею Вінниці, обласного краєзнавчого музею та авторів А.Войнаровського та В.Черняка про історичну постать Юзефа Аполінарія Ролле, групи авторів «Голоси правди та справедливості». Спогади та свідчення очевидців про голодомор-геноцид 1932-1933 років на Вінниччині.

Учасникам конференції презентовано фільм Голодомор-геноцид 1932-1933рр.: «Український опір».

Слухачам була надана широка та багатостороння інформація щодо історичних подій утвердження української державності, її пасіонарних постатей та подій, ролі українознавства та краєзнавства у цих глибинних історичних та суспільно-формуючих процесах.

Оприлюднені історичні джерела та документи, археологічні знахідки, що підтверджували значимість вивчення етнонаціональних та українознавчих наук.

У своєму виступі «Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді як чинного засобу консолідації українського суспільства» Володимир Лазаренко акцентував увагу присутніх на тому, що основним завданням сучасних українців є усвідомлення того, що нашою фортецею духу є пасіонарний зв'язок між поколіннями, їх єдність, впровадження національної ідеї, збереження ідентичності та недопущення помилок історичного минулого. Ці ідеї підтверджувались поезією та творами українських авторів.

Підбиваючи підсумки роботи, учасники конференції прийняли резолюцію, у якій акцентувалась увага на необхідності посилення вивчення історії і міжнародних відносин, вдосконалення у цьому контексті співпраці з діаспорою України, висвітлення пасіонарності українських воїнів задля подальшої консолідації українського суспільства та нашої Перемоги.

Image 1 13

Image 1 71

Image 1 66Image 1 67Image 1 68Image 1 69