VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

Повернення української історії через правду (2 жовтня 2024 р)

2 жовтня 2024 року з нагоди Дня захисників та захисниць України, українського козацтва, Покрови Пресвятої Богородиці та утворення УПА у Трибухівському лісі (поблизу с.Трибухи Вінницького району) відбулись уже традиційні заходи-вшанування вояків УПА загону Шуляка, вбитих каральними загонами НКВС.

5 червня 1944 року у значно переважаючому за кількістю озброєння, боєприпасів та військових з загонів НКВС бою було вбито 71 упівця та 3 дівчат, які на свято Трійці принесли українським повстанцям їжу.

Загін входив до складу групи УПА Південь, яка створена влітку 1943 року під керівництвом полковника Батька ( Омеляна Грабця).

В заході взяли участь активісти з м. Вінниці та Хмільника, вчителі та учні загальноосвітніх шкіл сіл Івчі, Трибухи, Уланова, Павлівки, Уладівки, смт. Літина та Калинівки, військово-бойової спілки "Військове братерство України, студенти історичного факультету Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, працівники регіонального відділення Українського інституту національної пам'яті та управління культури м. Хмільника.

Розпочались вшанування виконанням Гімну України та поминальним молебнем священниками Хмільницької та Літинської Православних церков України.

Прозвучали літературно-культурологічні та пісенні композиції, спогади краєзнавців щодо зазначених трагічних історичних подій.

В заході взяв участь та виступив завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко, який звернув особливу увагу присутніх на значенні проведення таких патріотичних заходів, що, у період російсько-української війни 2014-2024 років, поглиблюють любов до Батьківщини та відповідальність українців за її долю.

Навколо меморіального комплексу пам'яті полеглим в бою українським патріотам-воякам УПА були виставлені плакати з історії утворення та діяльності ОУН-УПА.

Лунали українські патріотичні славні та пісні вояків УПА, активісти розгорнули великий Державний прапор України та виголосили Славень України.

По завершенню заходу викладачі та студенти педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, відвідали Літинський краєзнавчий музей, де познайомились з історією та культурою Літинщини.

121544

325448

я4565441

56258874

655214878542