VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

210-та річниця від дня народження Тараса Шевченка

Виконуючи обласну цільову соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року, 9 березня поточного року завідувач відділу українознавства КВЗО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко взяв участь та виступив з основною доповіддю на тему: «Антиімперські, антиросійські аспекти у творчості Тараса Шевченка» на круглому столі з нагоди 210-ї річниці від дня народження великого Кобзаря у приміщенні готельно-ресторанного комплексу Поділля.

Вищезазначений захід, у якому взяли участь чисельні представники громадських організацій та ЗМІ Вінниччини, організував Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна.

У вступному слові отаман козацького товариства Володимир Воловодюк зазначив важливість відзначення чергової річниці від дня народження великого Кобзаря, використання його пасіонарного життєвого шляху та творчості для підростаючого покоління українців.

Він розповів, що вкотре на майдані Небесної Сотні, відбувається декламування творів Тараса Шевченка, у якому можуть взяти участь усі бажаючі виступити.

Крім того Володимир Воловодюк акцентував увагу присутніх на необхідності встановлення у Вінниці величних постаментів Тарасу Шевченку та Івану Богуну.

У доповіді Володимира Лазаренка були розглянуті та обговорені наступні питання:

- Тарас Шевченко про людиноненависницьку ідеологію рашистської імперії;

- Антиімперські, антиросійські аспекти у творчості Тараса Шевченка;

- Збройний чин в ім’я України у творчості великого Кобзаря;

- героїзм вінничан-захисників України.

Слухачам була надана широка та багатостороння палітра з творів Тараса Шевченка щодо тогочасних історичних подій, боротьби українців під час національно-визвольної війни 1648-1654 років під проводом Богдана Хмельницького за утвердження української козацької державності, її пасіонарних постатей та подій.

Були оприлюднені історичні джерела та документи, що підтверджували людиноненависницьку ідеологію кремля.

У своєму виступі Володимир Лазаренко також акцентував увагу присутніх на тому, що основним завданням сучасних українців є усвідомлення того, що нашою фортецею духу є пасіонарний зв'язок між поколіннями, їх єдність, впровадження національної ідеї, збереження ідентичності та недопущення помилок історичного минулого. Ці ідеї підтверджувались поезією та творами великого Кобзаря та інших маститих українських авторів.

Після доповіді учасники заходу взяли жваву участь у обговоренні зазначеної вище проблематики.

Крім того підтримана пропозиція про створення на постійній основі громадсько-політичного об’єднання - дискусійного клубу, на засіданнях якого будуть розглядатись актуальні і значимі для Вінниччини питання, що сприятиме посиленню уваги на вивченні уроків сучасної національно-визвольної війни 2014 – 2024 років, висвітленню пасіонарності українських воїнів задля подальшої консолідації українського суспільства та нашої Перемоги.

1254799623154783264781124132984

Підготував: Лазаренко В.І.