VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

05 грудня - 100 років від дня народження Олександра Івановича БУГАЙОВА

(05.12.1923, с. Жданівка Хмельницького р-ну – 17.04.2009, м. Київ), ученого-педагога, доктора педагогічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, почесного академіка НАПН України.

Учителював (1956 - 1961). Працював у Міністерстві УРСР (1961 - 1965); завідувачем кафедри методики фізики, доцентом Київського педагогічного інституту (1965 - 1973); очолював сектор методики навчання фізики та керував лабораторією навчання математики і фізики в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України (1973 - 2008).

Професор Бугайов А.І. брав участь у розробці системи методичної підготовки майбутніх вчителів, розробці основного курсу, спецкурсів та спецсемінарів, готував і проводив навчальні телепередачі з фізики. За його ініціативою при кафедрі методики фізики у 1968 році був заснований постійно діючий Всеукраїнський науково-методичний семінар «Актуальні питання методики навчання фізики і астрономії у вищій та середній школі», який на сьогодні є неформальним центром методичної думки з фізики не тільки в Україні, а й поза її межами.

Створена Олександром Івановичем наукова школа з методики навчання фізики відома далеко за межами України, вона дала путівку у педагогічну науку багатьом дослідникам: 41 його учень став кандидатом педагогічних наук, 6 – докторами наук.

За успішну педагогічну діяльність Бугайов О.І. нагороджений багатьма відзнаками Міністерства освіти і науки України.

Bugayov Oleksandr Ivanovich pedagogika

Підготувала: Козак О.Т.