VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

Ох діти! Діти! Діти! Велика Божа благодать. Т.Г. Шевченко. 20 листопада - Всесвітній день дитини

Проголошено Генеральною Асамблеєю ООН (A/RES/836 (ІХ) від 14 грудня 1954 р.)

 У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести у практику святкування Всесвітнього дня дітей як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованій на забезпечення благополуччя дітей у всьому світі.

20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у цей день відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

НАЙГОЛОВНІШЕ З КОНВЕНЦІЇ ПРО ПРАВА ДИТИНИ

Держави-учасниці зобов’язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов’язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих та адміністративних заходів.

Держави-учасниці визнають, що кожна дитина має невід’ємне право на життя.

Держави-учасниці забезпечують максимально можливою мірою виживання і здоровий розвиток дитини.

Держави-учасниці визнають право дитини на освіту.

Держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що стосуються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю.

Сьогодні, 20 листопада, завідувачка бібліотекою Академії Козак О.Т. розповіла слухачам курсів підвищення кваліфікації вихователів закладів дошкільної освіти про історію свята, основоположні документи ООН у сфері захисту прав дитини. Продемонструвала відповідну літературу.

IMG 0ba86179c5bc4480235bb60c55d16a75 V

Підготувала: Козак О.Т.