VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

15 червня 2023 року завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у розширеному засіданні Наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги

       15 червня 2023 року завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук професор Олександр Мудрак взяв участь у розширеному засіданні Наукової ради Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) Майбутні перспективи розвитку півдня України: Чи варто відновлювати Каховську ГЕС?.

Понад 40 профільних науковців, кваліфікованих фахівців в природоохоронній галузі, громадських активістів та керівників обласних організацій ВЕЛ долучились до зустрічі. Під час дискусії було зауважено, що одним з першочергових завдань є ґрунтовна екологічна оцінка впливу техногенної катастрофи на довкілля півдня України.

Швидке зникнення води у водосховищі, внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС російськими окупантами, призвело до загибелі значної кількості риби, безхребетних, молюсків, ракоподібних та рідкісних тварин, які жили на цих територіях. Затоплення складів хімікатів, сміттєзвалищ, підприємств та житлових масивів призвело до значного забруднення водних потоків токсичними речовинами.

Обговорення цієї складної теми базувалось на основі кращих європейських практик та міжнародних природоохоронних актів у сфері охорони довкілля. Важливий акцент був на Концепції збалансованого розвитку, яка передбачає баланс між трьома основними складовими: економічною, соціальною і екологічною. Також обговорювались ризики для довкілля від відновлення роботи Каховської ГЕС.

Експерти ВЕЛ та залучені науковці висловили спільну позицію, яка полягає у врахуванні екологічної складової під час відновлення півдня України за відмови від застарілих технологій та повторного знищення ландшафтів України від затоплення для відновлення “енергетичного монстра” – Каховської ГЕС!

18062023МЗ1

18062023МЗ2

18062023МЗ3

Підготував: Олександр МУДРАК