VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

У Вінниці відбувся семінар «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле»

7–8 червня 2023 року у Вінниці в хабі «Місто змістів» відбулася зустріч для музейників, бібліотекарів та освітян «Історія – (не) пропаганда. Війна за минуле». Зустріч відвідали понад 110 учасників із різних куточків Вінниччини.

Під час заходу спікери говорили з учасниками про політику відновлення та збереження національної пам’яті в умовах сучасної війни, про Революцію Гідності та інші майдани в історії сучасної України, досліджували настрої вінничан у перші дні повномасштабної війни та рік потому, проводили історичні паралелі сьогоднішньої війни з минулим. Також ішлося про музеєфікацію й переосмислення історичних події ХХ та ХХІ століття, сучасні методи та ресурси фандрайзингу в культурній сфері.

Крім того, було проведено екскурсії: виставками «Рашизм – це…», у Вежі «Європейська площа: простір (не) пам’яті». Всі учасники завітали до Меморіалу борців з нацизмом та Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму.

Теми для обговорення: 

  • переосмислення минулого та подолання російської історичної пропаганди як важливі складові інформаційної безпеки та зміцнення української  державності;
  • історія державотворення та боротьби за незалежність у XX–XXI століттях: регіональні особливості та змісти;
  • національна пам’ять: чому це важливо для освітнього та виховного простору;
  • реекспозиція й оновлення музеїв відповідно до викликів часу: з чого починати та як втілити;
  • музеєфікація сучасної російсько-української війни;
  • проєкти Українського інституту національної пам’яті для музейників, бібліотекарів, освітян.

 

Спікерами заходу виступили співробітники Українського інституту національної пам'яті – Олена Охрімчук, Ганна Байкєніч, Олексій Серветнік; Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності – Леся Онишко та Катерина Романова; Музею Вінниці – Олександр Федоришен, Сергій Гула та Євгеній Сафар'янс, ректор КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Степан Дровозюк, завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко, завідувач кафедри філології та гуманітарних наук КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Олексій Струкевич.

«Від липня минулого року і по нині в умовах повномасштабної війни захід, що відбувся у Вінниці, – дев’ятий у циклі семінарів-зустрічей Інституту з вчителями, музейниками та бібліотекарями. Наша місія – не просто говорити правду, а й допомогти представникам освітньо-культурної сфери налагодити діалог із державою, громадськими організаціями, максимально ефективно й синхронно працювати в цей нелегкий час. Такі очні зустрічі – унікальна можливість артикулювати і, зрештою, зрозуміти потреби і проблемні моменти тих, хто знаходиться на передовій інформаційної війни», – коментує Ганна Байкєніч.

Захід організували Український інститут національної пам’яті за сприяння Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Вінницької обласної військової адміністрації, КЗ «Музей Вінниці», Вінницької міської ради, Вінницька обласної ради, КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти», Вінницького обласного краєзнавчого музею.

111зображення viber 2023 06 09 11 20 15 550

3NeBc1686563067vsRHl

зображення viber 2023 06 09 11 19 13 517

зображення viber 2023 06 09 11 20 55 844

vy11686563055GOM

Підготувала: Козаченко О.Є.