VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

"Рука, що гойдає колиску, править світом" Вільям Воллес 14 травня - День матері

День матері. Відзначається в Україні згідно з Указом Президента (№ 489/99 від 10 травня 1999 р.) щорічно у другу неділю травня

235452365

Уся гордість світу від матерів.

Без сонця не квітнуть квіти,

без кохання немає щастя,

без жінки немає кохання,

без матері немає ні поета, ні героя!

                                   М. Горький

 

         Це свято прийшло в Україну з американського континенту. На початку нинішнього століття молоду американку Анну Джервіс спіткало страшне лихо – передчасно пішла з життя її мати. Донька, скоштувавши сирітської долі, вимріяла думку, аби люди мали на рік один день на вшанування і матері-неньки, і матері-землі, і Матері Божої.

І полетіли від сироти листи сенаторам. Нарешті, у 1914 році Конгрес США ухвалив рішення про проведення в країні державного свята – Дня матері.

Невдовзі це свято узаконили чимало країн Європи. У 1929 році Союз українок Галичини звернувся до місцевої громади із закликом запровадити таке свято і в Україні.

Пропозицію підтримали культурно-просвітницькі товариства „Просвіта”, „Рідна школа”, „Пласт”, „Захоронка”, „Сокіл” та інші. У цей день по всій Галичині тривали концерти, конференції, фестивалі. Свято заборонили з приходом Червоної Армії у вересні 1933 року. Натомість став відзначатися Міжнародний жіночій день – 8 березня.

У 1991 році, після здобуття незалежності, з ініціативи „Союзу українок” та інших організацій, в Україну повернулась традиція відзначати День матері у другу неділю травня.

Низький уклін Вам, дорогі жінки. Це Ваші муки дарують світові нові життя. Ваші руки і Ваше серце роблять з безпорадних малюків чудових дівчат та благородних юнаків. І це Ваші турботи і Ваш труд, Ваша любов благословляє їх на подвиги в ім’я життя на землі. Сплетіння часу, зв’язане з сердець бабусь, мам і доньок, і немає в світі меча, здатного розрубати цю нескінченну пряжу людства ...

Тож, в цей квітучий весняний день зичимо Вам міцного здоров’я, нев’янучої краси. Нехай у Ваших домівках завжди панують спокій і затишок, нехай Ваше життя буде безхмарним і заможним, а доля нехай подарує Вам добрих, чуйних і хороших дітей.

З Днем Матері, дорогі українці!       

52455