VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

Статті

Візит учнівської делегації Вінницької області до Литовської республіки з 16 по 20 травня

Завдяки співпраці КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та Каунаським Центром підвищення кваліфікації учителів 30 учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Вінниці та Вінницької області були запрошені на святкування 100-річчя Литовської республіки, дні Ханза в Каунасі – найбільше історичне свято міста, оскільки Каунас залишається єдиним містом Литви, яке входить до Ганзейського союзу, а це надає святу унікального середньовічного духу, якого не буває на інших святах. Діти мали можливість не тільки відвідати свято з лицарськими турнірами, побачити ковалів, шоу вогнів та концерти відомих груп, але й відвідати уроки в навчальних закладах, познайомитись ближче з учнівською молоддю та дізнатись про їхню культуру та традиції.

Зустрічали Вінницьку учнівську делегацію заступники мера м. Каунасу, директор Департаменту освіти Віргініус Мажейка, директор Центру підвищення кваліфікації учителів Раса Борткавічене, директори гімназій і прогімназій та сім'ї, в яких жили діти. Учнями прогімназії ім. Грініус та школярами Вінниччини були посаджені два дубки як символ довгої співпраці, дружби між учнями та країнами.

Неймовірні враження та емоції ще довго залишаться в пам'яті наших дітей!

FB IMG 1526927008752

 

 

 

 

 20180518 195506

 

 

 

 

20180517 090416

FB IMG 1526925756079

20180518 173329

20180518 173317

20180516 185110

Наукове міжнародне стажування науково-педагогічних працівників академії

Стажування науковців за кордоном та участь у міжнародних науково-практичних конференціях і семінарах стало доброю традицією у Вінницькій академії неперервної освіти.

З 29 березня по 5 квітня наукові працівники кафедр практичної психології (зав. кафедри, проф. М.Томчук, доц. М.Яцюк, О.Коц); управління та адміністрування (доц. Л.Києнко-Романюк) підвищували рівень своєї кваліфікації у Польщі (Академія управління та адміністрації в Ополе (WSZiA) офіційний сайт: http://www.wszia.opole.pl/).

В рамках стажування наша делегація прийняла участь у міжнародному науково-практичному семінарі «Управління людськими ресурсами в епоху змін: виклики й інноваційні практики».

Доповіді учасників семінару будуть опубліковані у колективній міжнародній монографії «СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ АСПЕКТИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ». Монографія буде розміщена на сайті WSZiA в Ополе – http://www.wszia.opole.pl/oferta-edukacyjna/ ebooki/.

Навчальний візит у рамках проекту «Школа молодого спікера – дебатні клуби у Вінницькій області. Частина 2» до Лодзинського воєводства

Аби перейняти досвід та ознайомитись із польською системою освіти, інноваційними навчальними програмами роботи в школах, різними підходами до навчання молоді, було організовано тижневий навчальний візит у рамках проекту «Школа молодого спікера – дебатні клуби у Вінницькій області. Частина 2» до Лодзинського воєводства.
Проект реалізується як частина програми RITA – Трансформації в регіоні Фондом освіти та розвитку громадянського суспільства FERSO, Вінницької академії неперервної освіти та Вінницької регіональної асоціації місцевих органів влади за фінансової підтримки Маршала Управління Лодзького воєводства.
Делегація із 27 освітян Вінницької області, серед яких директори шкіл та вчителі гуманітарного циклу, переймала навички корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як: командна робота, «критичне мислення», міжособистісне спілкування, публічне подання своєї позиції в обговоренні, пошук та правильне подання аргументів.
Однією із візитних карток міста Лодзь є кінематографічна школа. У ній студенти отримують знання, готуючись до роботи режисера, оператора, аніматора, фотографа, сценариста, редактора, керівника виробництва та актора. Наука включає практичні семінари, теорію та історію культури і мистецтва, що слугує всебічному художньому та науковому розвитку.
Також українські педагоги відвідали Центр удосконалення вчителів і практичні заняття учнів, де розповіли про особливості підвищення професійної кваліфікації вчителів та побачили як відбуваються заняття дітей у майстернях центру.
Барбара Мурас, директор центру, із задоволенням представила директора середньої школи при університеті, який розповів про особливості навчання у даній школі, а також презентувала модерний стиль навчального закладу. Вразила сучасна медіа бібліотека, кабінет самоврядування, оснащення лабораторій, навчальних класів та «антишколи» – куточки релаксації дітей.
Наступний день був ще більш насичений і вражаючий, оскільки першу половину делегація провела у початковій школі № 81, яка працює за проектом «Школа прокидається». Директор школи у своїй промові ознайомила із досвідом реформування освіти, розкрила особливості навчання у школі, коротко розповіла про історію становлення навчального закладу. Учасники проекту мали можливість відвідати уроки, перейняти нові методи та форми роботи з дітьми під час уроків та у позаурочний час. Інформативною була зустріч із адміністрацією центру професійної освіти. У центрі сучасне обладнання, яке максимально наближене до обладнань заводів та фабрик. У студентів дуальне навчання: 2 дні – заняття у центрі, 3 дні – практичні заняття на заводах і фабриках.
Не менш цікавим та насиченим був і третій день перебування в сусідній країні. Учасники делегації мали можливість ознайомитись із школою спортивного мистецтва. Це приватна школа, яку заснував відомий баскетболіст Марцин Гортат. Дана школа відкрита для талановитих дітей не лише Польщі, а й інших країн, тому була організована зустріч з учнями, які родом із України.
Оскільки ключовою концепцією даного проекту є Оксфордська дискусія, то наступний день пройшов у стінах Фонду освіти та розвитку громадянського суспільства FERSO. Отримали величезний багаж знань із проектної технології. Розвивали навички проведення Оксфордських дебатів, які є формалізованим обміном аргументів, що можна використовувати під час уроків гуманітарних наук.
Наступного дня на учасників чекала поїздка у сусіднє містечко Серадз. У міській раді зустрічалися з президентом Павлом Осієвалою та відвідали початкові школи № 4 та 8, а також в дитячий садочку № 6. Заклади мають найновішу матеріальну базу, роками зібрану за рахунок участі у місцевих і міжнародних грантових програмах та написанню якісних проектів. Величезна увага в цих школах приділяється саме інклюзивному навчальному процесу. У навчальних закладах усе максимально пристосовано для діток з обмеженими можливостями: додаткові заняття з учнями, інтегровані кімнати, методики роботи з дітьми (Montessori).
Завдяки польським та українським організаторам поїздка виявилась надзвичайно цікавою, плідною та насиченою для її учасників.

 

Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області 2018

9-10 лютого розпочав свою роботу семінар у рамках міжнародного проекту «Школа молодих  спікерів - дебатні клуби у Вінницькій області. Набір 2018» у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Це проект для учнів та вчителів зі шкіл Вінницької області. Мета проекту - навчання учасників якостям, що потрібні для функціонування в демократичному суспільстві, таким як: праця в колективі, «критичне мислення», міжособистісна комунікація, публічна презентація своєї позиції в дискусії, пошук та презентація аргументів.

Участь у відкритті  заходу взяв голова обласної Ради Анатолій Олійник, консул Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманські,  координатор проекту «Школа молодих  спікерів - дебатні клуби у Вінницькій області» Урсула Малінськ, віце-президент правління фундації  «ФЕРСО» Ярослав Ващик, керівник секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, ректор КВНЗ «Вінницька Академія неперервної освіти» Степан Дровозюк та проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Олена Герасімова.

– Минулого року Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування  вперше і досить успішно взяла участь у написанні міжнародних проектів і найцікавішим серед усіх став саме проект з фундацією ФЕРСО щодо створення дебатних клубів у наших школах, - сказав Анатолій Олійник. -  Минулого року в рамках першого етапу цього проекту 27 наших вчителів з усіх районів області їздили в Лодзь і впродовж тижня у навчальних закладах ознайомлювались з роботою шкіл воєводства. Вчителі навчалися, як використовуючи оксфордські дебати, вкоренити ці якості в учнів. І я бачив як позитивно вплинув цей проект на розвиток навичок у наших дітей. По завершенню другого етапу ми проведемо спільну конференцію для тих, хто пройшов цей шлях, для того щоб вони активізували учнівську молодь. Адже одним із завдань проекту є те, щоб діти, які працюють за цією методикою (принаймні 10% шкіл в області) на майбутнє обмінювалися досвідом та проводили міжшкільні дебати.

Цього року коло навчальних закладів розширено і знову 27  педагогів спочатку пройдуть перші навчання у Вінниці, потім відвідають Польщу для проведення занять. По поверненню з Польщі вчителі допоможуть учням 9-11 класу створити Дебатні клуби в своїх школах - формально їх створити, написати статут, а також організувати та провести дебати. Проект закінчиться публічними дебатами, учні покажуть свої вміння для себе та запрошених гостей. Самі дебати будуть записані та розміщені для огляду в Інтернеті.

– Демократія не дається назавжди, демократію треба  вміти зберегти, – зазначив у своєму виступі консул республіки Польща у Вінниці пан Пшемислав Шиманські. – Демократія – це не коли всі думають однаково, а коли кожен має свою думку і вміє зберегти її. Такі дебатні клуби навчать дітей відстоювати свою думку. Я сподіваюсь, що це тільки початок і такі проекти допомагатимуть  берети дружбу між Україною та Польщею.

Віце-президент правління Фундації ФЕРСО Ярослав Ващик зазначив, що проект став успішним завдяки співпраці  Вінницької асоціації органів місцевого самоврядування, КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та Фундації ФЕРСО за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща офіційно вручивши ректору Академії Степану Дровозюку подяку від Вітольда Стемпеня  маршалка  Лодзинського воєводства за плідну співпрацю.

Проект націлений на вчителів, що викладають в старших класах загальних шкіл Вінницької області та учнів 9-11 класів. Залученими будуть вчителі, що викладають будь-які предмети в школах. Вчителі відібрані з 27 районів Вінницької області, по одному учаснику з кожного району.

Вінницька академія неперервної освіти підвищує кваліфікацію вчителів за кордоном

Курси підвищення кваліфікації з української мови та літератури вчителів недільних шкіл Естонії провели викладачі академії упродовж 01 грудня – 03 грудня 2017  року.  Узяли на себе відповідальність за якісне навчання вчителів доцент кафедри філології й гуманітарних наук Кущ О.П. та методист відділу української мови та літератури, світової літератури та мов національних меншин Петрина С.В. Попередньо укладений навчально-тематичний план курсів був узгоджений із головою правління Асоціації українських організацій в Естонії В.Я. Паламарем та надісланий для ознайомлення до недільних шкіл. Відтак заявки надіслав 21 учитель, усі вони мають різні кваліфікації (філологія, народознавство, прикладне мистецтво, історія України, співи тощо), проте всіх їх об’єднує любов до України, до української мови та культури, прагнення до виховання й навчання молодого покоління в пошані до всього, що пов’язане з Україною.  

У програмі курсів були такі теми, як Україна надзвичайна, Українська словесність як виразник ментальності українського народу, Формування професійної компетентності в моделюванні майстер-класів, Культура мови. Мовленнєвий практикум, Сучасні імена в українській літературі, Українське – це стильно. Стилі мовлення: розмовний, науковий, офіційно-діловий, художній і публіцистичний, Мовний етикет українців: традиції і сучасність. Методичні рекомендації щодо культури мовлення, Мовна презентація української духовної культури: традицій та обрядів, вірувань, морально-етичних цінностей тощо.

Останні дві пари були проведені у форматі презентацій діяльності естонських недільних шкіл, зокрема «Надії» (м. Таллінн), «Водограй» (м. Сілламяе), «Калини» (м. Валга).

На завершення організатор курсів В. Паламар і викладач О. Кущ вручили слухачам сертифікати українською від КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та естонською від Асоціації українських організацій в Естонії. Після цього вінничани вручили подяки голові правління Асоціації Володимирові Паламарю та його двом заступникам – Аллі Інно-Якименко і Любові Лаур, а господарі вручили подяки О.П. Кущ, С.В. Петрині, а також передали подяки ректорові академії С.І. Дровозюку і проректорові О.В. Герасімовій.

 Курси пройшли яскраво, змістовно, цікаво, результативно, про що свідчать відгуки слухачів як в анкетах, так і в соцмережах.

Курси підвищення кваліфікації з української мови та літератури вчителів недільних шкіл Естонії провели викладачі академії упродовж 01 грудня – 03 грудня 2017  року.  Узяли на себе відповідальність за якісне навчання вчителів доцент кафедри філології й гуманітарних наук Кущ О.П. та методист відділу української мови та літератури, світової літератури та мов національних меншин Петрина С.В. Попередньо укладений навчально-тематичний план курсів був узгоджений із головою правління Асоціації українських організацій в Естонії В.Я. Паламарем та надісланий для ознайомлення до недільних шкіл. Відтак заявки надіслав 21 учитель, усі вони мають різні кваліфікації (філологія, народознавство, прикладне мистецтво, історія України, співи тощо), проте всіх їх об’єднує любов до України, до української мови та культури, прагнення до виховання й навчання молодого покоління в пошані до всього, що пов’язане з Україною.  

У програмі курсів були такі теми, як Україна надзвичайна, Українська словесність як виразник ментальності українського народу, Формування професійної компетентності в моделюванні майстер-класів, Культура мови. Мовленнєвий практикум, Сучасні імена в українській літературі, Українське – це стильно. Стилі мовлення: розмовний, науковий, офіційно-діловий, художній і публіцистичний, Мовний етикет українців: традиції і сучасність. Методичні рекомендації щодо культури мовлення, Мовна презентація української духовної культури: традицій та обрядів, вірувань, морально-етичних цінностей тощо.

Останні дві пари були проведені у форматі презентацій діяльності естонських недільних шкіл, зокрема «Надії» (м. Таллінн), «Водограй» (м. Сілламяе), «Калини» (м. Валга).

На завершення організатор курсів В. Паламар і викладач О. Кущ вручили слухачам сертифікати українською від КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та естонською від Асоціації українських організацій в Естонії. Після цього вінничани вручили подяки голові правління Асоціації Володимирові Паламарю та його двом заступникам – Аллі Інно-Якименко і Любові Лаур, а господарі вручили подяки О.П. Кущ, С.В. Петрині, а також передали подяки ректорові академії С.І. Дровозюку і проректорові О.В. Герасімовій.

Курси пройшли яскраво, змістовно, цікаво, результативно, про що свідчать відгуки слухачів як в анкетах, так і в соцмережах.