VT Wedding - шаблон joomla Mp3

Статті

Підсумки проекту "Школа молодих спікерів - дебатні клуби у Вінницькій області"

17 червня у приміщенні КВНЗ "Вінницька академія неперервної освіти" відбулася фінальна конференція у рамках спільного українсько-польського проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби  у Вінницькій області». Засідання відбулося за участі голови обласної Ради Анатолія Олійника, представників Вінницької Асоціації органів місцевого самоврядування, заступника директора Департаменту освіти Вінницької облджержадміністрації Олени Чорної, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва КВНЗ "Вінницька академія неперервної освіти" Олени Герасімової,  Уповноваженої зі справ місцевих органів влади Лодзинського воєводства, Воєводи Лодзинського воєводства, радника Маршалика Лодзинського воєводства пані Іоланти Хельмінської,  віце-консулів Агнєшки Біронт та Томаша Сіповскі,  а також члена правління фундації «FERSO» Ярослава Ващика, спеціаліста Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської Управи Лодзинського воєводства Міхала Пєтранека, спеціаліста Департаменту промоції та міжнародного співробітництва Маршалківської Управи Лодзинського воєводства Барбари Рибак.

- Насамперед хочу висловити подяку за візит і успішне партнерство польській делегації, ­­- розпочав засідання голова обласної Ради Анатолій Олійник. -  Спільний українсько-польський проект «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області», який співфінансується польсько-американським Фондом Свободи в рамках програми RITA, є новим етапом у роботі Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та загалом для Вінниччини у представленому форматі. Також Анатолій Дмитрович зауважив, що такі практики матимуть значний позитивний результат не лише для Вінницької області, а й для розвитку демократичного суспільства країни, адже молоді люди з навичками правильно висловлювати свою думку та захищати інтереси, як свої так і суспільства є основою для соціальних змін.

Крім цього учасники конференції переглянули фільм про поїздку українських вчителів до Польщі.

Про результати реалізації проекту присутнім розповіли вчитель української мови і літератури, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Павлівка Калинівського району Оксана Гринчук. Вона виступила з темою «Європейський шлях для українських шкіл». Про «Оформлення документації для створення дебатних клубів» присутнім розповіла соціальний педагог НВК «ЗОШ І-Ш ст. № 2-гімназії» м. Бару Тетяна Кушнір. Виступили також учитель історії, правознавства, людини і світ Дубовомахаринецької ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-дитячий садок» Козятинського району Олександр Бабкін та Задорожна Аліна – учениця 10 класу Дубовомахаринецької ЗНВК І-ІІІ ст. «Школа-дитячий садок» Козятинського району з виступом «Дебатний клуб – вимога сьогодення» (з досвіду роботи Дубовомахаринецької ЗНВК І-ІІІ ст.). Вчитель  української мови та літератури, російської мови та зарубіжної літератури, ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Тиврів Людмила Вітюк виступила з темою «Поширення запозиченого досвіду у Польщі щодо ведення дискусії».

Завершуючи засідання керівник найвищого самоврядного органу Анатолій Олійник додав, що за попередньою домовленістю між Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Лодзинською політехнікою до Вінницької області прибули польські студенти, які спільно зі студентами з Вінницького національного політехнічного університету проводили інвентаризацію об’єктів культурної спадщини у Погребищенському районі.

- З результатами цих робіт ви зможете ознайомитися вже сьогодні, - сказав Анатолій Дмитрович. - Я впевнений, що ця робота не буде марною, покладе початок до розвитку співпраці між обома навчальними закладами та співпраці в плані збереження багатої культурної спадщини нашого народу.

Після офіційної частини учасники конференції перейшли до підготовки проведення дебатів.

 

Дружній візит до Литовської Республіки

Делегація педагогічних працівників Вінниччини перебувала з дружнім візитом у м. Каунасі Литовської Республіки з 03.04 – 06.04.2017 р. Мета візиту перебування освітян полягала у стажуванні керівних кадрів з питань удосконалення компетенції керівників навчальних закладів та обмін досвідом.

Під час навчання Вінничани відвідували відкриті уроки литовських колег, зустрічались з адміністраторами начальних закладів, які у свою чергу презентували свою діяльність та ділились досвідом з питань компетентнісної, партнерської освіти та емоційної культури в освітньому просторі. 5 квітня відбулась офіційна зустріч з представниками мерії, Департаменту освіти та Центру педагогічних працівників  міста Каунас,  під час якої обговорювались питання розвитку освіти та подальшої співпраці з Вінницькою академією неперервної освіти. 6 квітня екс-віцеміністр Міністерства освіти та науки Литовської Республіки, теперішній директор гімназії Вісвалдас Бачіс провів круглий стіл на тему «Від концепції Національної школи до концепції Успішної школи».

20170404 122927

20170405 122122

20170405 131048

20170406 115847

Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області

«Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» - це проект для вчителів суспільно-гуманітарного циклу та класних керівників з районів і малих міст Вінницької області.  Цей проект став першим етапом спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Республіка Польща) за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща». Його мета полягає в тому, щоб розвинути навички, корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як робота в команді, "критичне мислення", міжособистісної комунікації, публічне представле-ння своєї позиції в дискусії, дослідження і належного представлення аргументів. Викладачі гуманітарних наук з 27 районів області дізнаються, як наділити учнів навичками використання методу «Оксфордських дискусій».  Перший етап відбувся упродовж 20-21  січня у Вінниці, а потім учасники проекту «Школа молодих спікерів» мали  можливість відвідати Польщу, місто Лодзь, для осягнення практичних навик в поєднанні з додатковими майстер-класами. Перш за все, робота проекту була спрямована  на школи з сільської місцевості та малих міст, тобто «провінцію», які рідко мають можливість брати участь в подібних ініціативах. 

Делегація вчителів Вінниччини розпочала свою роботу у Лодзі 27 лютого. Після короткого знайомства з представниками організації «ФЕРСО»   був запланований візит до ліцею № 2 ім. Бориса Нарутовіча- найстаршої середньої школи у місті.  Учасники проекту відвідали урок-дискусію «Активний громадянин: хто це?», оглянули ліцей.  Наступним етапом роботи делегації були відвідини  ліцею університету м. Лодзь, педагоги мали можливість побачити школу, яка обладнана найсучаснішим обладнанням.

28 лютого у ліцеї № 21 вчитель суспільствознавства продемонстрував методику проведення дебатів у старших класах на тему «Чи є поляки громадянським суспільством?».  Головою дебатів був учень цього ж класу, який готується стати політиком і бере участь у дебатах навіть на рівні республіки.

 Весняний Лодзь запросив українських вчителів до університету «Політехніка», на базі якого діє Дитячий університет. Уже 10 років польські школярі, які цікавляться математично-природничими науками, мають можливість поглибити власні знання, уміння та навички. Анна Яніцька не тільки стала куратором цього проекту, а й однією із небагатьох  хто впроваджує німецьку методику «Мініфеномена» у польських школах. Цікавим є той факт, що одним із викладачів є українка. Киянка Ольга працює над дисертацією «Механіка рідин» у аспірантурі лодзької «Політехніки» і  проводить оригінальні експерименти з дітьми у Дитячому університеті.

  Багато українців вважає, що сьогодні Польща – це вдалий старт європейської кар’єри. Педагоги Вінниччини познайомилися з українськими школярами, які тепер навчаються у школі спортивної майстерності ім. Марцина Гортати. Хтось потрапив сюди маючи польське коріння, хтось перспективно показав себе на спортивних змаганнях, але обов язково кожен, вступаючи до школи, має пройти спортивний тест. Українські діти навчаються у школі безкоштовно, але окремо сплачують за гуртожиток та харчування. Окрім основних предметів, щотижня учні школи спортивної майстерності мають 16 год. фізичного виховання.

2 березня в першій половині дня відбулася україно-польська зустріч. Представники управи м. Лодзь привітали креативну групу вінницьких педагогів, а згодом на практичному майстер-класі наставники майбутніх українських дебатних клубів побували у ролі своїх учнів. Попрацювавши в групах, мали презентувати власний дебатний клуб з назвою, логотипом та статутом.   

Всіх приємно здивувала безкоштовна школа підвищення кваліфікації. Сучасна школа готує висококваліфіковані кадри, яких потребує ринок праці. За сприяння найвідоміших торгівельних марок обладнано школу професійною технікою – від кіностудії та студії звукозапису до наочності, потрібної в роботі сантехніку.

Поділився своїми напрацюваннями і Центр практичного навчання вчителів.  Центр не тільки надає методичні поради вчителям, допомагає молодим педагогам, а й займається професійним діагностуванням щодо вибору професій польських школярів. За підтримки Євросоюзу у Центрі діє технічно оснащена лабораторія, де щотижня школярі зі шкіл регіону отримують навички корисні для їхнього професійного самовизначення.

Після повернення, вчителі допомагатимуть учням старших класів (9-11) організувати Дебатні клуби у своїх школах. Проект завершиться урочистою конференцією, під час якої учасники проекту представлять свої навички один одному і запрошеним гостям.

Ярослав Ващик, викладач і тренер з досвідом роботи з різними групами,(до речі, вчитель історії) був тренером дводенного семінару у Вінниці і ділився досвідом проведення «оксфордських дебатів».  Він зазначав, що цей метод дозволяє вирватись зі шкільної рутини і викликає величезний ентузіазм серед молоді, яка має природну тенденцію до обговорення та дискусій.

Участь у цьому проекті була миттєвою імпровізацією. Все відбулося настільки динамічно, що й досі не звиклася з цією думкою. З легкої руки методиста відділу освіти Тамари Федорівни Смутної вийшла така маленька перемога. Для участі потрібно було створити міні-портфоліо: описати досвід роботи, вмотивувати власну участь у цьому проекті. І ось за плечима уже дводенний тренінг, який пройшов надзвичайно результативно. Група була підібрана настільки різнопланова, що пан Ярослав був приємно вражений постійними дискусіями та ідеями педагогів Вінниччини. Ми були і учнями, і вчителями, а в дечому новаторами. Дебати за оксфордською системою, які влаштував нам тренер у другий день занять, переросли у тезисну дискусію між емоційними учителями. Тезу для дебатів ми теж вибирали самі. Шляхом відкритого голосування було обрано тему «Паперова книга: актуальність сьогодні». Стільки аргументів і контраргументів щодо цієї теми  ніхто з присутніх у буденному житті напевно й не підібрав би!!! Враження надзвичайні: практика, нові знайомства, вдосконалення умінь і навичок у проведенні і тренінгів, і дебатів, новий педагогічний досвід.

  DSC024931

Кращі спікери Польщі вчитимуть освітян Вінниччини дебатувати

В рамках проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області» 20-21 січня досвідчений викладач і тренер з Польщі Ярослав Ващик проводитиме дводенний тренінг для 27-ми вчителів з усіх районів Вінниччини.

Сьогодні, 20 січня, на базі КНВЗ «Вінницька академія неперервної освіти» відбулось урочисте відкриття семінару за участі Віце-консула Генконсульства Республіки Польща у Вінниці Войцеха Мрозовського, заступника голови – директора Департаменту освіти і науки ОДА Ігоря Івасюка та першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської.

Модератором заходу виступив керівник Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк. Відкриваючи семінар, він повідомив: «Зазначений захід є першим етапом спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації «Ферсо» (Республіка Польща) за підтримки Маршалківської управи Лодзинського воєводства Республіки Польща».

Мета проекту полягає в тому, щоб розвинути навички, корисні для функціонування демократичного суспільства, такі, як робота в команді, «критичне мислення», міжособистісна комунікація, публічне представлення своєї позиції в дискусії, дослідження і належне представлення аргументів. Викладачі гуманітарних наук з 27-ми районів області дізнаються, як наділити учнів навичками використання методу «Оксфордських дискусій».

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Віце-консул Генконсульства Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовський: «Мені, як представнику польської сторони, надзвичайно приємно, що Україна використовує досвід Польщі у реформуванні освіти, розбудові громадянського суспільства. Ми є дуже близькі сусіди, тож, враховуючи процеси, які проходять зараз у світі, мусимо рухатись в одному напрямку». 

У свою чергу Ігор Івасюк підкреслив, що саме освітяни є «локомотивом у формуванні молодої еліти українського суспільства». «Наш спільний проект, який організований за підтримки Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, завдяки нашим польським друзям, дає можливість активній частині молоді себе реалізувати. Якраз ви будете виступати у ролі їх наставників,- зазначив він.- Україна зараз йде шляхом децентралізації та зміцнення органів місцевого самоврядування, який Польща проходила 10 років тому, тож досвід,набутий нашими польськими сусідами, буде для нас надзвичайно корисним».

Людмила Щербаківська у своєму вітальному слові назвала подібний проект – великим проривом для освітян Вінницької області, які прагнуть бути у руслі розвитку європейський країн.

Після урочистого відкриття, дводенний семінар розпочав свою роботу у форматі вільного спілкування.

Відбір учасників проекту проводився ВОАОМС спільно з Департаментом освіти та науки Вінницької ОДА та КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти». Ними стали найактивніші працівники освіти, що працюють зі старшими класами, з 27 районів області.

Крім того, згідно з умовами проекту, вчителі, котрі пройшли навчання з методів «Оксфордських дискусій», мають сприяти створенню в своїх школах дебатних клубів, в яких число учасників має бути більше 8-ми осіб.

Наступний етап – навчальний візит освітян області до Лодзинського воєводства Польщі, що відбудеться у період з 26 лютого до 4 березня 2017 року.

У червні цього року відбудеться урочиста конференція, де буде представлено набуті навички ведення дискусії перед великою групою учасників, органів влади Вінницької області, Лодзинського воєводства та засобів масової інформації. Учні матимуть можливість перевірити набуті навички перед незалежним, широким колом слухачів, які будуть оцінені дипломами і невеликими подарунками для кожного учасника.

Зустріч з представниками Естонії

28 вересня 2016 року КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» відвідали представники Естонії  Калев Наур – член ради старійшин кайделіту (Естонія, м.Талін) та Паламар Володимир – президент асоціації українських асоціацій в Естонії, директор суботньої школи української діаспори (Естонія, м.Талін). В ході дружньої розмови між представниками Естонії та проректорами Вінницької академії  неперервної освіти обговорювались  майбутні плани про співпрацю та налагодження україно-естонських відносин на поприщі освітніх інновацій.

В ході візиту естонські гості відвідали Музей освіти КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» та  були щиро вражені, що експозиція Музею сформована завдяки безпосередній участі вчителів з усіх районів області і міста Вінниці, тому з великим інтересом переймали досвід як вчителі долучаються до створення та відкриття Музею.

Відвідавши щорічний обласний форум «Окрилені творчістю» КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», естонські делегати привітали учасників. Вчителі області, які в цей час перебували на курсах підвищення кваліфікації, мали можливість поспілкуватися з гостями та обмінятися досвідом.