З 03 березня по 06 березня 2025 року члени Асоціації керівників навчальних закладів Вінницької області взяли участь у нетворкінгу «Інноваційні аспекти освітнього та проєктного менеджменту: міжнародний досвід», мали можливість ознайомитися з системою освіти в Польщі, інноваційними підходами і сучасними европейськими методиками викладання; побачити як звичайну державну школу в Україні перетворили на креативний ліцей з гаслом «Живіть у сучасному світі та використовуйте технології, в яких ховається майбутнє».
Наш нетворкінг розпочався з відвідування початкової школи в місті Рабка Здруй Малопольського воєводства, ми ознайомились з просторами для творчості та спорту, сучасним освітнім середовищем, польськими вчителями, закоханими в свою справу. Але найбільше нас зворушила зустріч з українськими дітьми, які знайшли тут прихисток від війни. Їхні щирі розповіді про тепло та толерантність, з якими їх зустріли польські вчителі та однолітки, наповнили серця надією.
У ліцеї ім. Е. Ромера в місті Рабка Здруй ми познайомились з роботою профільного навчального закладу, побачили, як можна ефективно поєднувати традиції та новаторство.
Перетнувши кордон продовжили нашу роботу у Львівському ліцеї ім. Івана Пулюя. Директорка ліцею Ірина Хміль ознайомила нас з креативним освітнім середовищем закладу, заступник директора Грудлевська Мар’яна розповіла про інноваційну програму «Школа повного дня», вчитель інформатики Будько Павло з представниками учнівського самоврядування представили щкільний проєкт «Соціальне підприємництво як шлях до майбутнього « 3D ферма, розвиток підприємництва».
У ліцеї за круглим столом на тему «Інституційний аудит - це не нагляд та контроль, а допомога керівнику закладу освіти» керівники закладів освіти Вінницької області зустрілися з начальником управління Державної служби якості освіти у Львівській області пані Валентиною Загревою.
Ця поїздка стала для нас джерелом натхнення та нових ідей, налагоджуванням професійних зв’язків для майбутньої співпраці.
Ми вдячні польським та львівським колегам за теплий прийом та обмін досвідом.
Підготувала: Валентина Ковальчук