Шостого березня 2025 року на базі КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбулася міжрегіональна науково-методична конференція «Єднаймо душі словом Кобзаря», присвячена 211-й річниці від дня народження велета українського духу, співця народної волі, – Тараса Шевченка. У конференції взяло участь 388 педагогів з Вінниччини та Київщини.
Наш великий Кобзар завжди мріяв про вільну Україну та боровся за неї так, як тепер під час російської війни боремося й ми, його нащадки. Маємо потужну сучасну зброю – Шевченкове слово, яке воює поряд і надихає на перемогу.
Учасників конференції привітала Ольга Рябоконь, перший проректор з науково-педагогічної роботи Вінницької академії безперервної освіти, к. геогр. н., доцент.
Cпікерами конференції виступили:
Яценко Таміла Олексіївна, доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, керівник авторського колективу модельних навчальних програм і підручників української літератури та інтегрованого курсу літератур для 5-9 класів.
Тема виступу: «Навчання української літератури в 8 класі Нової української школи: інновації, концептуальні засади, практичні аспекти».
Пахаренко Василь Іванович, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, співавтор модельних навчальних програм і підручників української літератури та інтегрованого курсу літератур для 5-9 класів, письменник.
Тема виступу: «Вивчення творчості Тараса Шевченка в шкільному курсі літератури».
Слижук Олеся Алімівна, кандидат педагогічних наук, доцент, провідний науковий співробітник відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, співавторка модельних навчальних програм і підручників української літератури та інтегрованого курсу літератур для 5-9 класів.
Тема виступу: Особливості роботи з електронним додатком до підручників літератури для 8 класу: практичні поради.
Тригуб Ірина Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, директорка Пристоличного центру професійного розвитку педагогічних працівників Бориспільского р-ну Київської обл., співавторка модельних навчальних програм і підручників української літератури та інтегрованого курсу літератур для 5-9 класів.
Тема виступу: Інтегрований курс літератур (української та зарубіжної) для 8 класу: особливості вивчення.
Коваленко Лариса Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філології та гуманітарних наук, завідувач відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».
Тема виступу: «І оживе добра слава, слава України!». Реалізація компетентнісного потенціалу та формування базових знань учнів відповідно до Держстандарту: мовно-літературна галузь.
На шляху до волі та гідності з вірою в перемогу та незалежне майбутнє ми натхненно працюємо. Конференція дала можливість розкрити важливі аспекти викладання української літератури в Новій українській школі. Надано методичні поради вчительству щодо особливостей вивчення творів Тараса Шевченка та інших програмових творів. Запропоновано посібники, електронні додатки, опрацювання яких сприятиме успішному втіленню педагогічних ідей в освітній процес. Зроблено акцент на орієнтуванні в модельних навчальних програмах та підручниках української літератури, інтегрованого курсу літератур (українська і зарубіжна).
Нехай Шевченкові ідеали завжди будуть нашим провідником у навчанні, розвитку та захисті Батьківщини, як і наш внесок в успішне майбутнє незалежної європейської України.
Підготувала - Лариса КОВАЛЕНКО