VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

Нова українська школа в дії. Зустріч освітян області з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич

13 червня Вінниччину з робочим візитом відвідала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, зустрівшись із керівництвом області та міста для обговорення розвитку освітньої галузи в рамках реформи децентралізації.

Важливою була зустріч Лілії Михайлівни із безпосередніми учасниками реформи – освітянами, яка відбулася в Комунальному вищому навчальному закладі «Вінницька академія неперервної освіти». У зібранні взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, в. о. директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк, ректорат та працівники Академії, керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад, учителі та директори навчальних закладів області.

Найбільше уваги Міністр освіти і науки приділила основним напрямкам Нової української школи, зосередившись на важливості набуття базових компетентностей та наскрізних умінь в НУШ і особливостей формування нового освітнього простору, торкнулась питань фінансування галузі та формування освітньої субвенції.

За ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов'язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти та науки України нагороджено подяками Міністерства освіти і науки України працівників, дотичних до реалізації Концепції «Нова українська школа».

Лілія Гриневич обговорила актуальне питання оплати праці вчителів, зауваживши, що за останні 3 роки зарплата учителя виросла на 80%, проте залишається досить низькою, що призводить до відтоку з освітніх закладів молодих спеціалістів. За словами Лілії Михайлівни, відповідно до перехідних положень Закону «Про освіту», у 2023 році найменший посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні чотирьох прожиткових мінімумів.

Також Лілія Гриневич відповіла на запитання освітян, зокрема: стосовно підвозу учнів до опорних шкіл за умов нестачі шкільних автобусів та відсутності якісних доріг; фінансування інклюзивної, індивідуальної та дистанційної освіти; шкільних спорткомплексів та спортивних майданчиків.

На завершення Лілія Михайлівна побажала усім присутнім доброго відпочинку під час відпусток, здоров'я і наснаги.

Того ж дня у рамках візиту Міністр освіти і науки України відвідала дитячий садочок «Десняночка» та загальноосвітню середню школу І-ІІІ ст. у с. Сосонка Вінницького району, де поспілкувалася з учителями, оглянула приміщення новозбудованої школи та сучасні шкільні кабінети, обладнані відповідно до стандартів НУШ. Лілія Гриневич підкреслила, що за останні два роки в шкільну інфраструктуру було інвестовано близько 7 млрд грн. У процес реформування освіти було залучено багато людей: органи місцевого самоврядування, які підтримали НУШ, директори шкіл, учителі, які над цим працювали і проходили атестацію. «Я відчуваю відповідальність за реформу, тому треба йти далі і зробити так, щоб ніхто не викривив цю реформу, щоб вона продовжувалася», – підсумувала Міністр освіти і науки.

гриневич11

гриневич1

гриневич3

гриневич4

гриневич5

гриневич6

гриневич8

гриневич9

гриневич1062441150 2774018242624736 6606607226868072448 n

62562651 2194372113973769 5838281695517736960 n