Склад кафедри | Історія кафедри | Блог кафедри | Контакти кафедри |
Наукова проблема, над якою працює кафедра:«Професійне удосконалення фахівців соціономічних професій: розвиток безпечного та здорового освітнього середовища»
Основними напрямками діяльності кафедри є:
1)освітня діяльність: підвищення кваліфікації освітян області всіх категорій згідно з Концепцією «НУШ»; науково-методичний супровід реформування освіти, розвиток професійної, інноваційної культури: педагогічної, конфліктологічної, здоров’язбережувальної, соціальної, міжкультурної, психологічної, комунікативної, емоційної, правової, антропологічної, життєтворчої компетентностей.
2) реалізація впровадження освітніх та наукових проєктів: програми ГО «Ла Страда-Україна» спільно з Міністерством освіти і науки України: «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді»; «Вирішення конфліктів з використанням технології медіації: профілактика булінгу та девіантної поведінки»; Міжнародного проєкту Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», спецкурсу «Навчання через гру» (співпраця між Міністерством освіти і науки України та TheLEGOFoundation; участьуВсеукраїнському науково-педагогічному експерименті за темою: «Організаційно-педагогічні умови діяльності класного керівника у створенні ефективного виховного простору» на базі закладів загальної середньої освіти Вінницької області (Наказ Міністерства освіти і науки України від29.09.2015№991).
3) науково-практична діяльність – організація заходів (конференцій, семінарів, круглих столів, тренінгів, майстер-класів), професійних спільнот та культурно-професійного дискурсу; впровадження гуманістичних цінностей – толерантності, ненасильницького спілкування, доброти, протидії насильству.
Більш детальну інформацію можна отримати за телефономкафедри педагогічних наук, професійної та початкової освіти -(0432) 55-65-69, на офіційному веб-сайті Академії та на блозі кафедри.
БРАНІЦЬКА ТЕТЯНА РОМУАЛЬДІВНА
завідувач кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, доктор педагогічних наук, професор
Особливі досягнення / особисті заслуги:
Лектор, науковець, практичний психолог, тренер у міжнародних проєктах, супервізор, інтегруючий у своїй практиці (КПТ) Когнітивно-поведінкову терапію; технології розвитку: EQ емоційного, міжособистісного інтелекту; розвитку комунікативної, конфліктологічної компетентності; (ННС) Ненасильницького спілкування «Мова життя» (на основі методу Маршалла Розенберга); технології розвитку довіри, співпраці, ефективних комунікацій, посередництва, медіації, мирного вирішення конфліктів; безпечного, здорового освітнього середовища; методики процес-орієнтованого та тілесного-орієнтованого підходів.
Тема докторської дисертації: «Теоретико - методичні засади формування конфліктологічної культури майбутніх фахівців соціономічних професій у вищих навчальних закладах».
Особливі досягнення / особисті заслуги:
З 2013 року засновник та організатор Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів, аспірантів, магістрантів з міжнародною участю: «Підготовка фахівців соціономічних професій в умовах сучасного соціокультурного простору»;
Наукова активність. Автор понад 300 наукових публікацій; в тому числі публікації в Scopus та Web of Science; автор монографій та навчальних посібників
Авторський профіль в Google Scholar https://scholar.google.com.ua/citations
ORCID Researcher ID https://orcid.org/0000-0003-4503-3140
SCOPUS https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57212253258
Web of Science https://www.webofscience.com/wos/author/record/2452828
Сертифікати:
Автор спецкурсів, програм курсів з підвищення кваліфікації:
Автор спецкурсів:
Коло наукових інтересів:
КУЗЬМЕНКО ЮЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
Доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат психологічних наук, доцент
Тема кандидатської дисертації: «Індивідуально-психологічні особливості адаптації людини до загроз нeбeзпeчниx природних явищ».
Стаж роботи: 9 років
Особливі досягнення / особисті заслуги:
Коло наукових інтересів в системі ППО:
ФЕДОРЕЦЬ ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ
Доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат медичних наук, доцент
Наукова робота. Понад 120 публікацій з яких: у виданнях, які входять в науковометричну базу Scopus – 6; статті в колективних монографіях – 2; у фахових виданнях – за спеціальністю «Педагогіка» – 35, з медицини (нейроморфологія) – 5; статті у не фахових виданнях та тези конференцій – 55; участь у 130 конференціях і семінарах; Участь в 2-х проєктах Інституту педагогіки НАПН України.
Методична робота: розроблено: навчально-методичних комплексів дисциплін – 6; авторських (анотованих) навчальних програм – 9: спецкурсів – 16; лекцій – 130.
Коло наукових інтересів в системі ППО: педагогіка, педагогіка здоров’я, екзистенційна педагогіка, антропологія, педагогічна антропологія, фізична культура і спорт, культурологія, біомеханіка, нейропедагогіка, медицина, неврологія, терапія, нейроморфологія, нейрофізіологія, нейропсихологія, психофізіологія, психологія, когнітивістика, менеджмент, геополітика, історія, філософія, екологія
МАЛЯР ОЛЕНА ІВАНІВНА
Доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат психологічних наук, доцент
Тема кандидатської дисертації "Довільність емоційної регуляції та чинники її розвитку у молодших школярів".
Стаж роботи: 10 років
Особливі досягнення / особисті заслуги:
Кандидат психологічних наук (з 2016 р.)
Коло наукових інтересів в системі ППО:
ПТАШНІК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
Старший викладач кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук
Захистила кандидатську дисертацію у 2012 році. Тема кандидатської дисертації "Формування ціннісних орієнтацій молодших школярів у процесі позакласної народознавчої роботи".
Стаж роботи: 20 років
Особливі досягнення / особисті заслуги:
Коло наукових інтересів в системі ППО:
ЖАРОВСЬКА ОЛЕНА ПЕТРІВНА
Доцент кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент
Освіта:
Коло наукових інтересів в системі ППО: педагогіка, філологія, комунікативна лінгвістика, культурологія, культура, комунікативна лінгвістика, краєзнавство, законодавство в освіті.
Автор статей, опублікованих у наукових виданнях України, Польщі, США, Канади, Росії, Чехії
ДЗИГАЛЕНКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА
Старший викладач кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти, кандидат педагогічних наук
Дисертація на тему: «Розвиток фахової компетентності вчителів трудового навчання у системі післядипломної освіті» захищена у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. М.М. Коцюбинського у 2018 році.
Стаж роботи: 1,5 роки, педагогічний стаж 28 років
Особливі досягнення / особисті заслуги:
Нагороди: Подяки та почесні грамоти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації (2001-2019)
Подяка міністерства освіти і науки України 2019 р.
Авторські технології: Участь у Виставках «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті» (2015-2016)
Участь та перемога у Сьомому Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» (20–22 жовтня 2015 р.)
Отримала:
Золоту медаль Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті – 2015р.»;
диплом «Лауреат конкурсу І ступеня» Автор 17 наукових та науково-методичних публікацій з питань розвитку фахової компетентності вчителів трудового навчання.
УДОД НАТАЛЯ СЕРГІЇВНА
Лаборант кафедри педагогічних наук, початкової та корекційної освіти
Особливі досягнення / особисті заслуги: у 2012 р. отримала сертифікат перекладача англійської мови за спеціальністю «Міжнародна економіка», у 2014 році закінчила Донецький національний університет імені Василя Стуса та отримала ступінь магістра за спеціальністю «Прикладна економіка».
Професійна кваліфікація: спеціаліст в галузі прикладної економіки та бізнес адміністрування.
o Проректор з науково-педагогічної роботи КВНЗ “Вінницька академія неперервної освіти”
o Автор понад 30 статей у фахових виданнях України, 1 монографії.