VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

Українознавчі рефлексії сучасних соціокультурних процесів

Виконуючи обласну цільову комплексну соціальну програму з національно-патріотичного виховання дітей та молоді Вінницької області до 2025 року, 24 жовтня поточного року завідувач відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимир Лазаренко взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій 190-й річниці заснування Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Захід проходив у приміщенні науково-дослідного інституту українознавства у м.Києві, який був ініціатором її проведення.

Конференція проходила у режимах: офлайн і онлайн, пленарному та секційному засіданнях.

У ній 36 взяли участь біля 200 учасників, серед яких 36 докторів, 55 кандидатів наук, 22 аспіранти, 16 учителів, представники ВРУ, Уряду та ЗСУ, МОНУ, Києво-Печерської лаври, закордонні науковці з США, Великобританії, Греції, Туреччини та Італії.

Конференцію розпочали виконанням Гімну України та вшануванням полеглих за незалежність, територіальну цілісність, соборність та суверенітет України.

У роботі конференції взяли участь та виступили ректор та проректор з наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров та Ганна Толстанова.

Були розглянуті та обговорені наступні питання:

- творчі здобутки і перспективи розвитку українознавства;

- українська гуманітаристика перед сучасними викликами;

- розвиток українознавства у КНУ ім. Тараса Шевченка;

- етногенез українського народу у світлі новітніх наукових даних;

- формування української політичної нації;

- збереження та повернення історико-культурної спадщини України;

- міжконфесійний діалог в Україні в умовах сучасних викликів;

- українознавство в процесі збереження та відтворення ідентичності українства за кордоном;

- Українознавство vs «руський мір».

Слухачам надана широка та багатостороння інформація щодо історичних подій утвердження української державності, її пасіонарних постатей та подій, ролі українознавства у цих глибинних історичних та суспільно-формуючих процесах.

Були оприлюднені історичні джерела та документи, археологічні знахідки, що підтверджували значимість вивчення етнонаціональних та українознавчих наук.

У своєму виступі на секційному засіданні «Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді як чинного засобу консолідації українського суспільства» Володимир Лазаренко акцентував увагу присутніх на тому, що основним завданням сучасних українців є усвідомлення того, що нашою фортецею духу є пасіонарний зв'язок між поколіннями, їх єдність, впровадження національної ідеї, збереження ідентичності та недопущення помилок історичного минулого. Ці ідеї підтверджувались поезією та творами українських авторів.

Підбиваючи підсумки роботи, учасники міжнародної конференції прийняли резолюцію, у якій акцентувалась увага на необхідності посилення вивчення українознавства, вдосконалення у цьому контексті співпраці з діаспорою України, висвітлення пасіонарності українських воїнів задля подальшої консолідації українського суспільства та нашої Перемоги.

1р2р5р12р1р5р41р5р

4п5р4р4

3р2рр54