Вже стало традицією відзначати Всеукраїнський День дошкілля та вшановувати працю дошкільників. Працівників закладів дошкільної освіти Вінницької області привітали: Лариса Страшевська, заступник начальника відділу дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Департаменту гуманітарної політики ВОДА та Ольга Рябоконь, перший проректор з науково-педагогічної роботи КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти". З питанням "Якісна дошкільна освіта - стратегія для майбутнього України" до форсайт-панелі долучився Володимир Малінін, начальник управління Державної служби якості освіти у Вінницькій області. Модератор заходу була Людмила Молошнюк, завідувач відділу дошкільної освіти КЗВО "Вінницька академія безперервної освіти".
Практичний блок, а саме інтерактивний подіум, було проведено у форматі майстер-класів!
"Педагогіка партнерства: основні принципи взаємодії". Тренером цієї активності була Галина ТАРАСЕНКО, професор кафедри екології та математичних наук КЗВО "ВАБО", доктор педагогічних наук, професор, магістр екології. Такі щорічні, традиційні майстер-класи Галини Сергіївни - це неоціненний спосіб донести нову ідею, досвід та майстерність ПЕДАГОГА. Учасники оримали відповіді на запитання: Які нюанси потрібно врахувати, щоб побудувати успішну команду? Як стати повноцінними партнерами? Від чого залежить гармонійна взаємодія учасників освітнього процесу.
У всьому світі люди полюбляють каву. Вона об'єднує друзів, однодумців, надихає на творість. Майстрині "Coffe-art" Тетяна Луценко, практичний психолог Державної установи "ДНЗ (ясла-садок) №39 комбінованого типу (м.Вінниця) Національної поліції України" та Маргарита Кустош, практичний психолог КУ "Інклюзивно-ресурсний центр №2 ВМР" запросили учасників до світу мистецтва - малюнок кавою!
Майстер-клас Ірини Нікітіної, конультанта ЦПР КУ "ЦПРПП Бахмутської міської ради", «Якщо дитина діє та грається, їй навчання посміхається» був присвячений інтерактивним методам та прийомам роботи з дошкільниками. Він пройшов у форматі «Академії розвідників», де більше 80 педагоги виконували роль «агентів змін». Під час майстер-класу була презентована та опрацьовано низка сінгапурських структур (прийомів), які спрямовані на формування у дітей дошкільного віку критичного і креативного мислення, спілкування і співпраці, що є підґрунтям для формування позитивної мотивації до навчання та саморозвитку.
Педагоги-дошкільники, які шукали відповіді на питання "Як навчити дитину вільно розмовляти? Як досягти розкутості у власному висловлюванні?", отримали відповіді на них під час майстер-класу "Відкриваємо дитині цікавий світ дитини". Автори: вихователь-методист КЗ "Дошкільний навчальний заклад №1 ВМР" Галина Коваль та вихователь КЗ "Дошкільний навчальний заклад №1 ВМР" Наталя Степанюк.
Учасники Вересневого освітнього форсайту приємно провели час, вдало експериментували, обмінялися досвідом, новими ідеями та побажаннями напередодні свята!
Підготувала: Молошнюк Л.В.